Bóg z tymi, którzy Go miłują,

współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. Rz 8,28

· UCZESTNICY DEBAT

Zmień język

       


Andrzej Urbański

pedagog, dziennikarz, Kierownik redakcji działu reportażu i edukacji Radia Gdańsk.


Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim, a także Studia Podyplomowe na Politechnice Gdańskiej z zakresu zarządzania placówkami medycznymi w Służbie Zdrowia oraz Public Relations w nowoczesnych firmach.

Twórca kampanii społecznych, w tym kampanii społecznej dla Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku - „Hospicjum to też życie” oraz działań koncepcyjnych i promocyjnych projektu dofinansowanego z funduszy UE – projekt dla Caritas: „Furtka do Twoich nowych możliwości” / dotyczy walki z wykluczeniem społecznym /.

Ekspert z zakresu PR. a także zarządzania służbą zdrowia. Współtwórca wydarzeń multimedialnych, koncertów, eventów plenerowych, scenarzysta klipów radiowych i telewizyjnych, we współpracy z NCK i Bazyliką Mariacką w Gdańsku.

Bogate doświadczenie dziennikarskie w zakresie informacji, wywiadów i reportażu. W tym reportaży i programów publicystycznych z zakresu: rodzina, społeczeństwo, pomoc, akcje charytatywne, religia, bezdomność, bezrobocie.

Komentator wydarzeń narodowych, pielgrzymek papieskich do Polski, korespondent wypraw humanitarnych do Sarajewa i na Zakarpacie (Ukraina).

Współorganizator nowego oddziału tygodnika Gość Niedzielny, były dyrektor Hospicjum św. Józefa w Sopocie, współorganizator kampanii Pola Nadziei na Pomorzu. Integracja hospicjów z Pomorza.

Twórca innowacyjnych koncepcji i wdrożenie form aktywności na rzecz hospicjum, w tym autorskie projekty na rzecz hospicjum Caritas Archidiecezji Gdańskiej, takie jak : Bal charytatywny, Pola Nadziei na Pomorzu, Choinka nadziei, Debaty multimedialne, Lekcje pełne nadziei.

Współtwórca projektów dedykowanych seniorom, w tym multimedialnego wydarzenia Benefis Dojrzałości i Dnia Papieskiego w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku.

Twórca Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów przy Swissmed w Gdańsku, Akademii Seniora i Stowarzyszenia Klub Inicjatyw Seniora.