Bóg z tymi, którzy Go miłują,

współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. Rz 8,28

· UCZESTNICY DEBAT

Zmień język

       Tomasz Sakiewicz

polski dziennikarz i publicysta

Prezes Zarządu
Niezależnego Wydawnictwa Polskiego Sp. z o.o.


Od 2005 roku redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” wydawanego przez Niezależne Wydawnictwo Polskie oraz dziennika „Gazety Polskiej Codziennej” wydawanego przez Forum SA.

Prezes Zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego SP zoo (wydawcy miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska”) obecnie Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo i portalu internetowego Niezależna.pl, wiceprezes Zarządu Telewizja Republika S.A, która zarządza Stacją Telewizja Republika.

Był działaczem w Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej oraz działał w strukturach konspiracyjnych w liceach na Żoliborzu oraz Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

W 1989 roku współzałożyciel Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, z życia politycznego wycofał się w 1991 roku i po tym zajął się dziennikarstwem. Pracował w Programie Polskiego Radia. W TVP 1 prowadził programy publicystyczne.

Autor wielu książek takich jak „Partyzant Wolnego Słowa”, „Testament I Rzeczypospolitej”, „Kulisy Śmierci Lecha Kaczyńskiego”, „Zasypani”. Napisał również kilka bajek: „Bajki dla Marysi i Alicji” a ostatnio wydał „Pociąg Życia” Bajki dla Kostka i Mateuszka.

W 2014 roku został odznaczony medalem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy – ciała doradczo społecznego przy Prezydencie Ukrainy w Polsce.